Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium és Kollégium

Legfrissebb híreink

Történelmi utakon az Eötvös gimnazistái

2024.01.30.

A 2023/2024-es tanév I. féléve izgalmasan telt a Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium és Kollégium diákjai számára. Skócia, Szlovákia és Lengyelország tájait barangolhatták be tanulóink.

Eötvös-Karácsony

2024.01.17.

Izgalmas rendezvény tarkította december utolsó iskolai napjait városunk gimnáziumában, mégpedig az angol, a német és a francia nyelvi munkaközösség szervezésében lebonyolított Eötvös-Karácsony.

Elite Nemzetközi Versenyre utazhatnak Eötvösös diákok

2024.01.11.

Az Egyesült Államok-Elite Nemzetközi Zenei Versenyen Lukács Eszter (9.H) és Puskár Anna (10.H) tanulóink II. díjat nyertek. A zsűri döntése alapján meghívást kaptak a Carnegie Hall, Weill Recital termébe a gálakoncertre és díjátadóra, 2024. május 18-ára.

Eötvösös a Mentoroknál!

2024.01.08.

2023-ban is megindult a 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány által létrehozott MentorProgram, amely az egészségügyben érdeklődést mutató tanulóknak adja meg a lehetőséget arra, hogy részt vegyenek egy 10 hónapos, ingyenes tehetséggondozáson. Iskolánk büszke és tehetséges, akkor még 10. H osztályos diákja, Szabó Panna is zöld utat kapott a részvételhez.

Edinburgh Eötvösös szemmel

2023.12.21.

Skócia fővárosába, Edinburghba repült az iskola kis csoportja szeptemberben. Egy hosszú út után, a hajnali órákban érkeztünk meg a szállásunkra, ami a város központjában volt. Másnap délelőtt kezdtünk ismerkedni a várossal, a helyi, skót idegenvezetőnkkel végigjártuk Edinburgh legfőbb nevezetességeit.

Újabb zenei díj a lányoknak

2023.12.19.

Tóth Gabriella és Elek Petra - 11.H osztályos tanulóink - újabb fantasztikus díjakkal büszkélkedhetnek.

Nemzetközi zenei siker az Eötvösben

2023.11.27.

Tóth Gabriella és Elek Petra - 11.H osztályos tanulóink - fuvola-zongora jazz duettjükkel az Atlantai Nemzetközi Kortárs és Modern Zenei Versenyen a nemzetközi zsűri döntése alapján I. helyezést értek el.

Tehetséggondozó ösztöndíjas eötvösös pedagógusok

A Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium és Kollégium 2 pedagógusa nyerte el az országos elismerést az elmúlt 3 éves kiemelkedő munkája alapján.

2023.11.24.

Tájékoztató és jelentkezési lap a központi felvételi vizsgára

2023.11.16.

Angol élmény az Eötvösben

2023.11.15.

A Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium diákjai november 13-án újra ellátogathattak a budapesti Uránia Filmszínházba, így idén sem maradtak angol színházi élmény nélkül.