





„Ögi” és társai – avagy terepre fel!
Napjainkban még a tehetséges diákok közül is kevesen választják a műszaki pályákat.
A programsorozat célkitűzése, hogy a diákoknak tizenéves korban életkoruknak és egyéni adottságuknak megfelelően, nem tantárgyi téma feldolgozása közben, játékos formában a műszaki kompetenciáját erősítsük. Fejlesszük a természettudományos és műszaki gondolkodásmódot, mint a 21. században a társadalom számára hatékony és az egyén számára piacképes problémamegoldó eszközt.
Ennek érdekében, olyan elektronikai ismeretekkel akarjuk gazdagítani a diákokat, melyek ma már szerves részét képezik mindennapos életünknek, de nem tartalmazza egyetlen közismereti tantárgy sem. Szeretnénk, ha diákjaink nem csak az anyanyelvükön, de angol nyelven is bátran mesélnének az elvégzett feladatokról.
Ízelítő a programsorozat keretében folyó munkából:
- Megismerkedés az áramköröket alkotó legkisebb alkotóelemekkel, a logikai műveletekkel, logikai kapukkal, melyek a mikrokontrollerek építőelemei.
- Az egyszerűbbtől a bonyolultabb példaáramkörök megvalósításán keresztül betekintés a bonyolultabb rendszerek működésébe.
- Tanultak felhasználásával programozható kisautó megépítése.
- 2 napos tanulmányi út (Szeged Szent-Györgyi Albert AGÓRA Informatika Történeti Kiállítás, Budapest Elektronikai kiállítás)
- Látogatás a Miskolci Egyetemre.
Mindemellett fontosnak gondoljuk a csapatmunkát is, így a foglalkozások nagy részén csapatokban dolgozunk.
A tervezett tárgyiasult alkotások: rendőrlámpa, csoportonként 1-1 kisautó, interjúk, cikkek, élménybeszámolók, fotók, dokumentumfilm
Rólunk:
A Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium két évtizede elkötelezett a tehetséggondozás ügye mellett. Szakkörök és tehetséggondozó műhelyek keretében a matematika, az angol, a történelem és az informatika iránt érdeklődő diákok folyamatos fejlesztésére törekszünk.
2008 óta nyaranta szakmai tábort rendezünk.






