Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Eötvös 5-ös IV. forduló

Az Eötvös 5-ös vetélkedősorozat IV. fordulója április 7-én zajlott a Derkovits Kulturális Központ tükörtermében. A forduló témája ez alkalommal Tiszaújváros régen és ma volt. Ezen a fordulón is mindhárom tiszaújvárosi általános iskolából, az Eötvös gimnáziumból valamint a Brassaiból is egy-egy 10 fős csapat vett részt. A zsűri tagjai voltak Suba Péter, aki az Eötvös József Gimnázium egykori igazgatóhelyettese, Barva Györgyné, a Brassai Sámuel Szakképző Iskola volt igazgatója, Szemerszky Jánosné, a volt 4. számú Általános Iskola egykori igazgatóhelyettese, Szrogh Károly, a TVK építési főosztályvezetője, aki római katolikus hitoktatói feladatokat látott el Tiszaújváros iskoláiban, valamint Orliczki Frigyes, a Kulturissimo rendezvénysorozat főszervezője.

Ebben a fordulóban is kaptunk előre beküldendő feladatokat. A Városi Könyvtárral, valamint a Polgármesteri Hivatallal kapcsolatban kellett adatokat gyűjteni, készíteni egy köztéri szoborról ötletes fényképet, a víztoronyról pedig színes térbeli makettet. Talán nem véletlen, hogy az öt csapatból négy a kék árnyalataira festette ezt a szimbolikus épületet.

A vetélkedőn egy tiszaújvárosi térkép segítségével meg kellett fejtenünk, hogy mi a közös a megadott épületekben, ezt követően a régmúlt képeit láthattuk kivetítve, és ki kellett találni, hogy mely mai épületet ábrázolják ezek a fotók. Majd néhány régi utcanév mai nevét kellett helyesen megadni, aztán a város címerét kiraknunk puzzle részekből, lehetőleg minél gyorsabban. Az én kedvenc feladatom, melynek megoldását én vállaltam, a tiszaújvárosi idegenvezetés volt, ahol minden csapatból egy „idegenvezetőnek” kellett bemutatni három általunk választott nevezetességet. Nehezítés volt, hogy a zsűri időnként felmutatott egy-egy kevésbé témába vágó szót, amelyet bele kellett építeni az ismertető jellegű szövegbe. Eleinte meglepődtem a szavak láttán, de végül sikerült frappánsan beleszőni a „tigrisbukfenc”, az „oxidáció” és a „felhőszakadás” szavakat a Triatlon nagyhét, a Sportcentrum és a Termálfürdő ismertetésébe. Izgalmas feladat volt egy totó kitöltése is. A kérdések között szerepelt például, hogy melyik a leghosszabb út Tiszaújvárosban és hogy hány üzlet van vajon a Szent István út 1-11. épülettömb aljában. A versenyt activity zárta.

Újra tartalmas és jókedvű délutánt töltöttünk együtt, és valamennyien gazdagodtunk néhány új ismerettel városunkról. Kíváncsian várjuk az utolsó fordulót, a várostörténeti akadályversenyt április 21-én.

Soltész Luca Sára
10.H

Előző
Következő