Beiskolázás 2025/2026
Eötvös tájékoztató anyagok
Oktatási Hivatal tájékoztató anyagai
Miért jó az Eötvösbe járni?
Intézményünk képzési struktúrája
Feladatellátási hely: 001
1. Hat évfolyamos, 1 osztály, 34 fő.
Tagozatkód: 0001
A hat évfolyamos általános gimnáziumi képzés során a tanulók tantárgyanként az általános iskolában elsajátított tananyagon alapuló, életkorukhoz igazodó oktatásban részesülnek, melynek célja az általános iskolai és a gimnáziumi tananyag közötti átfedések, ismétlések kiküszöbölése. Fokozottan hangsúlyt kap a tantárgyak közötti kapcsolatok megvilágítása, a hatékony idegennyelv-oktatás, a széleskörű általános műveltség biztosítása, az esztétikai és az etikai nevelés.
Az első idegen nyelv az angol, a nyelvi csoportok a májusban megírt szintfelmérők alapján kerülnek kialakításra. A kilencedik évfolyamtól második idegen nyelvként a németet vagy a franciát lehet választani. A diákok képességeiknek, érdeklődésüknek megfelelően a heti kötelező óraszámon felül szabadon választhatnak különböző szakköröket, tehetséggondozó foglalkozásokat az egyes tantárgyakból. Az arányos tantárgyfelosztás eredményeként sokan az alapórákon megszerezhetik az emelt szintű érettségihez szükséges kompetenciákat és tudást.
Felvételi követelmények:
A felvétel a tanulmányi eredmények, valamint a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli felvételi vizsga eredménye alapján történik.
A felvételi pontszámba 50%-ban az 5. év végi és a 6. félévi magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és digitális kultúra eredmények átlaga, 25-25%-ban a két központi írásbeli vizsga eredménye számít.
A felvételi eljárás során csak azoknak a jelentkezőknek az eredményét vesszük figyelembe, akik a felvételi összpontszám legalább 70%-át elérik.
2. Négy évfolyamos, általános tantervű, 1 osztály, 34 fő.
Tagozatkód: 0002
Azoknak a nyolcadikosoknak ajánljuk, akiknek még nincs határozott továbbtanulási elképzelésük. A diákok általános tanterv szerinti képzésben részesülnek. Első idegen nyelvként az angolt, második idegen nyelvként a németet tanulják. Az angol nyelvi csoportok a májusban megírt szintfelmérők alapján kerülnek kialakításra.
Ennek a képzésnek a célja, hogy minden tanuló képességeinek megfelelően készüljön fel az érettségi vizsgára – a továbbtanulni kívánó tanulók sikeres emelt szintű érettségit tegyenek, illetve annak a tudásnak a megalapozása, amely a felsőfokú tanulmányok folytatásához elengedhetetlen.
Felvételi követelmények:
A felvétel a tanulmányi eredmények, valamint a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli felvételi vizsga eredménye alapján történik.
A felvételi pontszámba 50%-ban az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és digitális kultúra eredmények átlaga, 25-25%-ban a két központi írásbeli vizsga eredménye számít.
A felvételi eljárás során csak azoknak a jelentkezőknek az eredményét vesszük figyelembe, akik a felvételi összpontszám legalább 50%-át elérik.
3. Négy évfolyamos, emelt matematika, 0,5 osztály, 17 fő.
Tagozatkód: 0003
A gimnáziumi kerettantervű, matematikából emelt szintű oktatásra azokat a diákokat várjuk, akiknek a tantárgy iránti érdeklődésük nagyobb az átlagnál. A képzés célja a matematikai gondolkodásmód fejlesztése, mely következetességre, lényeglátásra, logikus gondolkodásra és pontosságra nevel, ill. jó rendszerező képességet alakít ki. Másrészt a képzés a diákok emelt szintű érettségi vizsgára történő felkészítését célozza meg, de emellett az emelt szintű tananyag elsajátításával megkönnyíti a diákok számára a felsőfokú intézményekben az első időszak sikeres abszolválását.
A diákok 10. évfolyamon „kisvizsgát” tesznek a 9-10. évfolyam elméleti tananyagából. Négy év alatt, heti 6 órában a különböző témakörök szerves egymásra épülésével kívánjuk feltárni a matematika és a matematikai gondolkodás világát. A matematikai értékek megismerésével és a matematikai tudás birtokában a tanulók hatékonyan tudják használni a megszerzett kompetenciákat az élet számos területén.
A képzést mindenekelőtt azoknak ajánljuk, akik műszaki, gazdasági pályára ill. természettudományi területekre akarnak jelentkezni. Első idegen nyelvként az angolt, második idegen nyelvként a németet tanulják. Az angol nyelvi csoportok a májusban megírt szintfelmérők alapján kerülnek kialakításra.
Felvételi követelmények:
A felvétel a tanulmányi eredmények és a matematika központi írásbeli felvételi vizsga eredménye alapján történik. A felvételi pontszámba 50%-ban az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és digitális kultúra eredmények átlaga, 50%-ban a központi matematika írásbeli vizsga eredménye számít.
A felvételi eljárás során csak azoknak a jelentkezőknek az eredményét vesszük figyelembe, akik a felvételi összpontszám legalább 50%-át elérik.
4. Négy évfolyamos, emelt digitális kultúra, 0,5 osztály, 17 fő.
Tagozatkód: 0004
Az emelt szintű informatikai képzésre olyan diákok jelentkezését várjuk, akik szeretnék megtanulni a programozás, az adatbázis-kezelés és a számítógép-hálózatok mélyebb összefüggéseit is. A csoport tanulói a digitális kultúra tantárgyat emelt óraszámban tanulják.
A képzés célja az informatika területe iránt érdeklődő tanulók felkészítése magas szintű informatikai ismeretekre, emelt szintű érettségi vizsgára, a továbbtanulásra. A műszaki, mérnöki és közgazdasági pályákon elengedhetetlenek az itt megszerzett ismeretek, képességek és készségek. Első idegen nyelvként az angolt, második idegen nyelvként a németet tanulják. Az angol nyelvi csoportok a májusban megírt szintfelmérők alapján kerülnek kialakításra.
Felvételi követelmények:
A felvétel a tanulmányi eredmények és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye alapján történik. A felvételi pontszámba 50%-ban az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és digitális kultúra eredmények átlaga, 50%-ban a központi matematika írásbeli vizsga eredménye számít.
A felvételi eljárás során csak azoknak a jelentkezőknek az eredményét vesszük figyelembe, akik a felvételi összpontszám legalább 50%-át elérik.
5. Négy évfolyamos emelt angol, 1 osztály, 34 fő.
Tagozatkód: 0005
A gimnáziumi kerettantervű, angol nyelvből emelt szintű oktatásra azokat a diákokat várjuk,
- akiknek a tantárgy iránti érdeklődésük nagyobb az átlagnál és intenzíven kívánnak az angol nyelvvel foglalkozni;
- akik már jól megalapozott nyelvtudással bírnak és a meglévő tudásukat emelt óraszámban szeretnék B2+, vagy akár C1 (KER) szintre eljuttatni.
A nyelvtanítás haladó szintről indul, tehát feltételezi, hogy a 9. osztályt megelőző évfolyamokon is az angol nyelvet tanulták a jelentkezők. A 9-12. évfolyamon emelt szinten, csoportbontásban tanulják az angol nyelvet a diákok. A tankönyv mellett társalgás és célnyelvi civilizációs ismeretek is a tananyag részét képezik.
A 10. évfolyam végén a diákok próbanyelvvizsgát tesznek, amely írásbeli és szóbeli vizsgarészből áll, és aminek az eredménye az év végi jegyükbe is beleszámít. Az angol nyelvi csoportok a májusban megírt szintfelmérők alapján kerülnek kialakításra.
A második idegen nyelv választható, francia vagy német nyelvet tanulhatnak a diákok először heti 3 órában, majd 11. és 12. évfolyamon az óraszám emelkedik (a cél egy második nyelvvizsga megszerzésének a lehetősége).
Célunk az, hogy a diákok a gimnázium elvégzése után kiváló nyelvtudással rendelkezzenek, és bármilyen felsőoktatási intézményben, bármilyen szakon – akár angol nyelven is – folytathassák tovább tanulmányaikat. Az alap- és osztatlan képzések legalább egy tantárgyból megkövetelhetik az emelt szintű érettségi teljesítését, ezért humán és reál érdeklődésű tanulóknak is ajánljuk ezt a tagozatot.
Felvételi követelmények:
A felvétel a tanulmányi eredmények, az angol nyelvi szóbeli vizsga, valamint a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye alapján történik. A felvételi pontszámba 25%-ban az 5., 6., 7. év végi és a 8. félévi magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és digitális kultúra eredmények átlaga, 25%-ban a szóbeli vizsga, 25-25%-ban a két központi írásbeli vizsga eredménye számít.
A felvételi eljárás során csak azoknak a jelentkezőknek az eredményét vesszük figyelembe, akik a felvételi összpontszám legalább 50%-át elérik.